zawiasy do furtki

Zawiasy do furtki i bramy – jak je konserwować

Zawiasy do furtki odpowiednio smarowane

Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o pielęgnacje zawiasów, jest ich odpowiednie smarowanie. Nie ma znaczenia czy trzeba zadbać o zawiasy do bram, zawiasy do furtki czy też inne zawiasy regulowane. Smarowanie zawiasów to naprawdę bardzo istotna kwestia dzięki, której można zapewnić im odpowiednią żywotność, a sobie komfort ich użytkowania.

Dostęp do zawiasów

Jeśli zawiasy regulowane do bram mają cicho pracować, to przede wszystkim najważniejszą kwestią jest, by się do nich dostać. Najprostszym sposobem umożliwiającym nasmarowanie zawiasów jest delikatne uniesienie skrzydła drzwi i późniejsze delikatne wsunięcie pomiędzy nie listewki. Smarowanie prawidłowo rozpoczyna się od zawiasów znajdujących się na górze skrzydła drzwi. Warto pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć podłoże podkładając kawałek kartonika lub materiału pod zawias. W ten sposób zabezpieczy się powierzchnie bezpośrednio pod drzwiami przed ściekającym olejem, którym zawiasy regulowane są smarowane.

Czym smarować zawiasy

To czym smarować zawiasy jest kwestią o wiele ważniejszą niż to, jak to wykonać. Najważniejszą sprawą jest to, aby używać odpowiedniego środka do smarowania. Środek konserwujący użyty do pielęgnowania zawiasów powinien posiadać nie tylko właściwości smarne, ale także czyszczące i konserwujące. Najczęstszym środkiem stosowanym do tego celu jest klasyczne WD bądź też zwykły smar. Zaletą tych produktów jest fakt, że są dostępne w niewielkich opakowaniach, co umożliwia łatwe i proste naniesienie na smarowane powierzchnie. Zawiasy do furtki nie potrzebują wiele środka smarnego, dlatego można wybrać niewielkie opakowanie.

Dobre rady

Przede wszystkim należy pamiętać, aby zbyt nie szarpać zawiasami. Może to spowodować, że drzwi wysuną się z zawiasów. Późniejsze osadzenie drzwi na odpowiednim miejscu przez jedną osobę jest dość trudne. Smarowanie jest czynnością profilaktyczną, która usuwa zabrudzenia, kurz i inne kłopotliwe sprawy, a tym samym poprawia działanie całego skrzydła drzwiowego lub bramy.