zasuwa do bramy

Zasuwa do bramy mechaniczna a elektroniczna

Mechaniczna zasuwa do bramy kontra elektroniczna

Bramę można zamknąć na wiele różnych sposobów. W sprzedaży dostępna jest zarówno mechaniczna zasuwa do bramy, jak i elektryczna. Które rozwiązanie warto wybrać? Obie zaprezentowane metody zamykania bramy posiadają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Mają swoje wady, jak i zalety, dlatego warto dokładnie prześledzić zasady ich działania, jak i to, co jest w nich najlepsze.

Mechaniczne rozwiązania

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, czego oczekujesz i jakie są Twoje potrzeby. Wybierając wysokiej jakości mechaniczne zasuwy do bramy, możesz w skuteczny sposób utrudnić przedostanie się na teren posesji osobom nieupoważnionym. Choć mechanizm jest bardzo prosty, odznacza się wysoką wytrzymałością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na działania osób trzecich. Ponadto, tego typu zamki do bram są bardzo proste w obsłudze, dlatego nie będzie żadnych problemów z ich użytkowaniem, jak i z montażem. Ponadto, rzadkością w przypadku takich zasuw są awarie, co jest dodatkowym plusem. W końcu nikt nie lubi, gdy coś mu się psuje, szczególnie tak ważny mechanizm, jak zawiasy do bram.

Elektroniczna zasuwa do bramy

Decydując się na zasuwy elektryczne, musisz mieć świadomość, że ich mechanizm jest dużo bardziej skomplikowany. Jednocześnie, dają one użytkownikowi dużo swobody, ponieważ ich otwieranie odbywa się przy użyciu pilota. Wszystko to powoduje, że nie trzeba nawet wysiadać z samochodu czy też wychodzić z domu, aby otworzyć zamki do furtek i wpuścić na teren posesji przybywające do nas osoby. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Otwieranie i zamykanie bram oraz furtek będzie od tej pory dużo bardziej przyjemne. Jednocześnie, gdy taki mechanizm się zepsuje, na pewno jego naprawa będzie dużo bardziej kosztowna, niż w przypadku zasuw otwieranych mechanicznie.

Wygląd też jest ważny

Każdy element bramy powinien nie tylko dobrze działać, ale także świetnie wyglądać. Tyczy się to, gdy kupujemy klamki do furtki, jak i zasuwy do bram. Zwracając uwagę nie tylko na parametry techniczne, będziesz w stanie stworzyć konstrukcję funkcjonalną, która w dodatku będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie. Na pewno przyczyni się to do osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów.