zawiasy regulowane

Zawiasy regulowane do bram a waga skrzydła

Jak dobrać zawiasy regulowane

Klasyczne bramy skrzydłowe i furtki prowadzące na posesję, to ważne elementy ogrodzeń. Bez pewnych istotnych elementów nie mogą prawidłowo spełniać swojego zadania. Chodzi tu o zawiasy regulowane do bram lub toczone. Warto, więc nieco lepiej poznać pierwsze z wymienionych i dowiedzieć, się czy waga skrzydła bramy ma znaczenie przy ich stosowaniu. Te kwestie szerzej opisujemy w dalszej części tego artykułu.

Zawiasy do bram i furtek

Bramy skrzydłowe i furtki pełnią trzy ważne funkcje. Po pierwsze pozwalają domownikom i ich gościom dostawać się na posesję i opuszczać ją. Po drugie nie dopuszczają by intruzi przedostali się na działkę. Dodatkowo stanowią ozdobę terenu, często dopasowaną do wyglądu budynku. Każde z tych zadań pomagają wykonywać zawiasy do furtki i bramy. Poza estetycznym wyglądem odznaczają się odpornością na warunki atmosferyczne. I wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.
Dobre zawiasy oprą się próbom wyłamania lub przecięcia. Ponadto zabezpieczają skrzydła przed samoistnym otwieraniem się. O ten aspekt dba także świetnej jakości zasuwa do bramy. Widać, zatem, że zawiasy podnoszą bezpieczeństwo osób mieszkających w domu. Teraz warto zadać sobie ważne pytania. Czy modele regulowane można zastosować w każdej bramie? Czy waga zamontowanych skrzydeł ma jakieś znaczenie? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Zawias regulowany do bramy

Zawiasy regulowane do bram dają możliwość ustawienia położenia skrzydeł bramy względem słupków ogrodzeniowych. Jeżeli brama nawet nieznacznie zmieni pozycję będzie można to z łatwością skorygować. To ważna cecha szczególnie na terenach podmokłych i gliniastych gdzie słupki po czasie mogą się przesuwać. Ponadto zawiasy regulowane doskonale sprawdzają się w standardowych bramach i furtkach. Mają jednak pewne ograniczenie.
Wersje regulowane nie są tak sztywne jak zawiasy toczone. Funkcja ustawianie położenia sprawia, że nie najlepiej sobie radzą z dużymi obciążeniami. Nie należy stosować ich w bramach i furtkach z ciężkim skrzydłami. Na przykład zaopatrzonymi w liczne rozety kute czy dodatkowe zabezpieczenia zwiększające ich wagę. W takich konstrukcjach znacznie lepiej sprawdzi się zawias toczony. Wydajniej przenosi spore obciążenia, co jest jego ogromną zaletą.