zawiasy do bramy dwuskrzydłowej

Zawiasy do bramy dwuskrzydłowej czy pojedynczej

Zawiasy do bramy dwuskrzydłowej

Choć są jedynie dwa główne typy bram, to wybór między jedną a drugą może sprawić problem. Jest tak, ponieważ zarówno brama przesuwna, jak i dwuskrzydłowa dobrze spełniają swoją funkcję. W dodatku jest to poważna inwestycja, więc jest presja, by wybrać jak najlepiej.
Jeden i drugi wybór może być dobry. Tu i tu można zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed wejściem na teren posesji. Temu posłużyć może zasuwa bramowa, zamocowana solidnie i w wygodnym miejscu. Są jednak różnice w odniesieniu do estetyki oraz użytkowe między jednym a drugim typem bramy. Z przesuwną teren posesji będzie miał bardziej nowoczesny wygląd. Brama dwuskrzydłowa zapewnia większą reprezentacyjność. Potrafi robić duże wrażenie, szczególnie jak pojawią się na niej wyroby kute o dekoracyjnym charakterze. Taka brama sprawia, że teren przy domu ma tradycyjny wygląd. Nie wystarczy jednak uznać, że przy stylu nowoczesnym domu i jego otoczenia powinna być brama przesuwna, a przy tradycyjnym stylu ta tradycyjna.

Brama dwuskrzydłowa czy jednoskrzydłowa

O wyborze może przesądzić to, co bardziej ceni się, jeśli chodzi o cechy praktyczne jednej i drugiej. Wygodniej i prościej otwiera się i zamyka przesuwną. Jest ona jednak droższa. Gdyby dwuskrzydłową pokrywały finezyjne elementy kute i byłoby ich sporo, to mogłaby ona wyjść drożej. Jednak różnica w cenie między zwykłą bramą dwuskrzydłową a przesuwną przemawia na korzyść tej pierwszej. To może przesądzić o jej wyborze, pomimo że korzystanie z niej jest mniej wygodne. Jeśli ją się wybierze, to ważne są dobrej jakości zawiasy do bramy, wtedy otwiera się lekko. Dla wielu osób istotna jest kwestia odśnieżania. Więcej trzeba odśnieżać, by otworzyć bramę, jeśli jest ona dwuskrzydłowa. Podejmując decyzję, trzeba pod uwagę wziąć także ilość wolnego miejsca przed bramą i obok niej. Przy przesuwnej musi być tyle miejsca obok, by można było ją całkowicie odsunąć. Przy tradycyjnej musi być odpowiednia przestrzeń na otworzenie skrzydeł.