zawiasy do bram

Zawiasy do bram oferowane w sklepach

Zawiasy do bram

Chcąc stworzyć bramę idealną? Jeśli tak, to powinieneś dowiedzieć się jakie zawiasy do bram dostępne są na rynku. Poszczególne typy zawiasów mają pewne charakterystyczne cechy.

Bramy skrzydłowe

Jeśli chodzi o montaż bram skrzydłowych, to najczęściej stosowane są dwa rodzaje zawiasów. Zawiasy regulowane oraz zawiasy toczone. Obydwa rodzaje tych zawiasów pełnią tą samą funkcję, jednak realizowana jest ona w zupełnie inny sposób. Różnią się przede wszystkim sposobem montowania ich w bramie. Zawias spawany jest mocowany do bramy oraz słupka. Wymaga to większego doświadczenia i przy takim montażu łatwiej jest popełnić błędy różnego rodzaju. Aby montaż był wykonany poprawnie, należy w sposób bardzo staranny ustawić bramę, a następnie przyspawać zawiasy. Niestety w przypadku tych zawiasów ich późniejsza regulacja nie jest możliwa. Wyróżnić można zawiasy z kulką oraz bez. Lepszym wyborem są zawiasy wyposażone w kulkę ponieważ lepiej znoszą przeciążenia.

Zawiasy regulowane

Zawiasy regulowane do bram to obecnie najbardziej popularny rodzaj zawiasów do bram. Można wyróżnić zawiasy, które są przykręcane do słupka bądź też spawane do słupka metalowego. Strzemiączko spawane jest do konstrukcji bramy. W słupku, do którego łączony jest zawias musi być zrobiona dziura, aby śruba mogła się chować. Dzięki odpowiedniemu kręceniu nakrętki możliwa jest swobodna regulacja bramy.

Właściwy wybór

Jak widać rodzajów zawiasów jest na rynku dostępnych całkiem sporo. Bez większego problemu można wybrać zawiasy, które sprawdzą się w konkretnej sytuacji. Odpowiedni wybór jest bardzo ważny ponieważ pozwala na zrealizowanie odpowiednich konstrukcji bramowych. Oczywiście takie zawiasy są dostępne nie tylko do bram, ale także dostępne są na rynku jako zawiasy do furtki . Warto zawsze dokładnie zastanowić się, które rozwiązanie będzie odpowiednie.