wózki do bram

Wózki do bram i bramy przesuwne

Wózki do bram i inne elementy do bram przesuwnych

Na każdej posesji, która ma być ogrodzona, musi znajdować się brama wjazdowa. Popularnym rozwiązaniem jest brama przesuwna. Nie dość, że świetnie wygląda to jeszcze nie stwarza żadnych problemów zarówno podczas montażu, jak i późniejszej obsługi. Wszystko to jest możliwe dzięki użyciu takich elementów jak min. wózki do bram.

Brama jest wizytówką dla posesji, dlatego należy postarać się, aby odznaczała się najwyższą jakością i była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Powinna pasować do ogrodzenia, jak i otoczenia domu. Dzięki temu będzie stanowiła spójną całość z terenem, który ma reprezentować. W końcu, dla standardowej osoby najważniejsze są wrażenia estetyczne, a dopiero później kwestie techniczne. Najlepiej, gdy te dwa elementy idą ze sobą w parze. Wtedy mamy w swoim posiadaniu bramę, która będzie służyła nam przez lata.

Jak zrobić bramę przesuwną?

Tego typu rozwiązanie można zastosować wszędzie tam, gdzie jest dostateczna ilość miejsca, aby skrzydło bramy przesunąć w bok. Do tego, aby było to możliwe potrzebne są specjalne wózki do bram w formie szyn, po których skrzydło będzie mogło się przesuwać, a tym samym umożliwi wjazd na posesję. Wielką zaletą tych bram jest brak ograniczeń co do długości. Można nimi wypełnić dowolną lukę, ponieważ bramy przesuwne dostępne są w różnych rozmiarach tworzonych praktycznie na wymiar. Konstruowanie takiej bramy jest więc bardzo proste, ponieważ można ją w każdym calu dostosować do swoich potrzeb, jak i wymagań terenowych. Jedynie należy pamiętać o tym, aby brama miała się gdzie schować wraz z przeciwwagą. Także o ograniczeniach co do jej wysokości. Nie może być ona wyższa niż 2,4 metry.

Jakie jeszcze elementy należy mieć, aby skonstruować bramę przesuwną? Przydadzą się elementy kute, które będą stanowiły konstrukcję bramy, a także jej element dekoracyjny. Niezbędne są właściwie dobrane zamki do bram, dzięki którym można będzie taką konstrukcję otwierać i zamykać. W wersji ręcznej, a nie automatycznej, przydatna będzie także zasuwa do bramy.

Pamiętając o tych podstawowych elementach, uda się skonstruować w pełni działającą bramę przesuwną.